• ua
  • ua
  • МЕНЮ:

    Будівництво птахофабрик з металоконструкцій

    Будівництво пташника - завдання, з яким можуть зіткнутися як великі птахівницькі підприємства (на 1000, 10 000 і більше голів), так і невеликі фермерські господарства (на 100-500 голів). На сьогоднішній день і ті і інші практично повністю відмовилися від будівництва з цегли, піноблоків і дерева на користь швидкомонтованих пташників з металоконструкцій. У цегляних і дерев'яних ангарах для птахів є фінансовий сенс тільки в тих випадках, коли на території підприємства вже існує готова будівля і вона знаходиться в належному технічному стані. Для нових споруд широко використовуються сталеві конструкції, виходячи з ряду переваг для замовника будівництва.


    Пташник з усіма зручностями

    Перш ніж звернутися в будівельну компанію за проектом швидкомонтованих будинків, необхідно не тільки вирахувати площу будівлі, але і врахувати вид птахів - для курей, качок, гусей та індиків знадобляться різні умови. Наприклад, на площі в 1 м² можна містити:

    • до 5 голів курей яєчних порід;

    • до 4 голів курей м'ясних порід;

    • до 3 голів качок;

    • гусей і індиків - з розрахунку по 1 птаху.

    Для курей-бройлерів, молодняку і несучок теж необхідні різні умови: бройлери вимагають більшого простору, ніж несучки; несучкам для продуктивності необхідна мінімальна площа приміщення, але при цьому з можливістю підтримки особливого мікроклімату і т.д. Щоб побудувати пташник для гусей, качок та індиків, також потрібно буде створити умови для кожного конкретного виду.

    Існують і загальні вимоги до всіх птахоферм:

    • хороша вентиляційна система, але в той же час відсутність протягів;

    • достатнє утеплення (відповідно до кліматичних умов конкретної місцевості);

    • надійний захист від гризунів;

    • стійкість до агресивного аміачного середовища, тобто до випаровуванням від продуктів життєдіяльності птахів, і частої дезінфекції;

    • екологічність використовуваних матеріалів.

    Швидкомонтовані пташники з металоконструкцій відповідають всім цим вимогам.


    ЛСТК vs ЛМК

    Існує два основних типи металокаркасних птахоферм: з ЛСТК (легких сталевих тонкостінних конструкцій) і ЛМК (легких металевих конструкцій). 

    ЛСТК-конструкція збирається за допомогою саморізів або болтових з'єднань із сталевого оцинкованого профілю товщиною до 3 мм. Технологія ЛМК передбачає будівництво каркаса з фарбованих чи оцинкованих металоконструкцій заводського виготовлення з товщиною металу від 5 до 40 мм, який монтується за допомогою болтових з'єднань і в окремих випадках із застосуванням зварювання. В якості огороджувальних конструкцій в обох випадках найчастіше використовуються сендвіч-панелі або внутрішні стінові касети. Вони дозволяють забезпечити достатній рівень теплоізоляції і пожежної безпеки; стійкі до корозії, впливу вірусів і бактерій; абсолютно не цікаві гризунам. Для покрівлі також підбирається відповідний варіант: найчастіше сендвіч полистового складання з утеплювачем або сендвіч-панелі.

    Вибір між ЛСТК і ЛМК може виявитися не найпростішим. Здавалося б, чим товще метал, тим надійніше конструкція. Але це не завжди так. Багаторічна практика експлуатації ЛСТК-будівель доводить, що вони нітрохи не поступаються в міцності і довговічності будівель з ЛМК (за умови використання якісного профілю з цинковим покриттям не менше 275 г / м²). Будинки з ЛСТК багато в чому більш зручні в зведенні і дозволяють не здешевити, але оптимізувати бюджет будівництва без втрати якості, що вкрай важливо при будівництві птахофабрики.


    Комфорт і раціональність

    ЛСТК-пташники не мають обмежень по довжині і ширині будівель. Найпопулярнішими є однопрогонові конструкції шириною прольоту 9-21 м, в разі необхідності може бути спроектовано будівлю на 2-3 і більше прольотів. Висота будівлі при підлоговому утриманні зазвичай становить 3 м, при клітинному - 4-6 м і вище. Залежно від призначення пташника, кліматичних і геологічних складових, компанія-виробник розробляє індивідуальний проект з урахуванням можливості встановлення необхідного птахівничого обладнання, а також пропонує відповідний типовий варіант. До речі, такий пташник згодом легко можна переорієнтувати під інший вид птахів або змінити його призначення в принципі.

    Дуже важливо, що вага конструкції буде мінімальним, а отже, і витрати на зведення фундаменту будуть меншими, ніж при будівництві з будь-яких інших матеріалів. Ще одна стаття оптимізації - транспортні витрати. Легкість і компактність елементів дозволяють скоротити використання важкого транспорту.

    Особливістю каркасів з металоконструкцій є швидкість і простота збірки. По-перше, всі елементи виготовляються відповідно до конкретного проекту і не вимагають доопрацювання на місці. По-друге, робити монтаж можна за будь-яких погодних умов. Так, бригада з 10 чоловік може зібрати конструкцію площею до 3000 м² за 20-30 днів. Ще одна вигода металокаркаса - в тому, що в разі необхідності його можна розібрати і перевезти в інше місце.

    Компанії-учасники УЦСБ, що займаються виробництвом ЛМК і ЛСТК, готові запропонувати рішення для цілих промислових комплексів, що включають в себе не тільки пташники, а й підсобні приміщення, інкубаторії, котельні і т.д. У них можна замовити послуги проектування, виробництва або монтажу конструкцій як окремо, так і будівництво «під ключ» (проектування, підготовка фундаменту, виготовлення, монтаж каркаса і огороджувальних конструкцій).