• ua
  • ua
  • МЕНЮ:

    Хто повинен виконувати вогнезахисну обробку конструкцій?

    До вогнезахисту будівельних конструкцій допускаються всі суб'єкти господарської діяльності незалежно від їх організаційно-правової форми та форми власності, що мають ліцензії на право проведення того чи іншого виду вогнезахисних робіт (фарбування, облицювання, оштукатурювання, обгортання). Ліцензування діяльності в області вогнезахисту здійснюється відповідно до «Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з надання послуг і виконання робіт протипожежного призначення», в яких чітко визначені нормативно-правові, кваліфікаційні, технологічні та інші вимоги, необхідні для проведення вогнезахисних робіт.

    У ряді країн Європи немає обов'язкового ліцензування підрядників з вогнезахисту. При виборі компанії виконавця робіт європейський споживач керується ринковими критеріями:

    • Вартістю робіт.

    • Інформацією про досвід роботи та ділову репутацію виконавця-підрядника.

    • Рекомендаціями з об'єктів, де виконавець раніше виробляв роботи з вогнезахисту.

    При цьому важливо знати, скільки років Виконавець існує на ринку, якими матеріалами проводилися роботи, який парк обладнання з нанесення вогнезахисних матеріалів він має. Для європейського споживача крім репутації Виконавця, вкрай важливі також якість кінцевого покриття, довгостроковий захист від корозії, естетична складова вогнезахисного покриття. Будь-який європейський постачальник або виробник матеріалів дорожить своєю репутацією і зацікавлений в тому, щоб замовник отримав бажаний ефект, а підрядник виконав роботи з вогнезахисту якісно і в строк. Тому компанії постачальники і виробники матеріалів забезпечують технічний сервіс на будівельних об'єктах, активно дають рекомендації, навчають особливостям роботи зі своїми матеріалами. У зв'язку з цим, фахівці, які виконують вогнезахисні роботи, як правило, оснащені технічними засобами на найсучаснішому рівні.